forum ipar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum ipar

eğlence ve bilgi merkezi

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Aşık Veysel Satriani'nin Albümünde!!

4 posters
YazarMesaj
Dumaniak
Yönetici
Yönetici
Dumaniak

Erkek
İş/Hobiler : Jaymz...

Aşık Veysel Satriani'nin Albümünde!! Empty
MesajKonu: Aşık Veysel Satriani'nin Albümünde!!   Aşık Veysel Satriani'nin Albümünde!! Icon_minitimePaz Ocak 04, 2009 5:23 am

Ünlü gitarist Joe Satriani, 1 Nisan 2008'de çıkacak albümünde en uzun şarkısını Aşık Veysel'e ithaf etti. Konser için geldiği Türkiye'de organizatörün Aşık Veysel'i tanımadığını söyleyen Satriani'ye 2 CD'sini armağan etmesiyle başlayan süreci kendi ağzından şöyle anlatıyor:
Türkiyenin en büyük saz sanatçısı (dört telli eski bir enstruman) Aşık Veysel iki parçada geniş bir şekilde anılıyor. İlk olarak büyüleyici ve zevk veren hüneriyle Satriani`nin Türkiye turnesinin ilham kaynağı oldu. Konuyla ilgili olarak Satriani "Bizim Türkiye organizatörümüz benim daha önce Veysel`in müziğini dinlemediğimi söylediğimde çok şaşırdı ve onun bana iki cdsini verdi. Dinlediğim zaman çok etkilendim. Müzik içimde onu sanki tanıyormuşum hissi yarattı. "Asik Veysel" adlı parçada, onu ilk defa dinlediğim zamanki halimi yansıtmaya çalıştım.
Müzikte yeni kapılar açabilen Satriani, saz çalma isteği duydu ve doğal olarak farklı bir şekilde bunu gerçekleştirdi. "Düşündüm ki, ya çok daha az gitara dokunur çok daha az telle değersem ne olur? Sürpriz bir şekilde Veysel`in kayıtlarındaki o havayı yakalamama yol açtı. Daha önce hiç denemediğim bir şekilde çalmaya başladım. Gitar gerçekten farklı tınlıyordu."
Veysel'in ruhu "Andalusia," adlı parçada çok güzel ortaya çıktı. Satriani kendini ispanyol sahilinde çalan Veyselin yerine koyduğunu hayal ettiği özenli bir şölen çıktı ortaya. "Başlangıçta Veyselin tarzında değildim. Fakat İspanya`ya son ziyaretimde oranın güzelliklerinden çok etkilendim. Eve döndüğümde kendi kendime Ya Veysel bu güzellikleri görseydi nasıl çalardı diye düşündüm ve onun gibi yazmaya başladım" diyor.

Albümde yer alan parçalar sırasıyla şöyle:
1. Musterion
2. Overdriver
3. I Just Wanna Rock
4. Professor Satchafunkilus
5. Revelation
6. Come On Baby
7. Out Of The Sunrise
8. Diddle-Y-A-Doo-Dat
9. Asik Veysel
10. Andalusia.

Bi not ekleyeyim. Joe Satriani dünyanın en iyi gitaristlerindendir. Dünyada gelmiş geçmiş en iyi gitarist olan Jimi Hendrix'ten etkilenmiştir.Ayrıca Metallica'dan ''Kirk Hammet'ın'' gitar hocasıdır Wink Cool
http://dumanforever.com
fAtMaNuR
Admin yardımcısı
Admin yardımcısı
fAtMaNuR

Kadın
İş/Hobiler : tom hakkında aklınıza gelebilecek her şey
Lakap : jerry,fato

MesajKonu: Geri: Aşık Veysel Satriani'nin Albümünde!!   Aşık Veysel Satriani'nin Albümünde!! Icon_minitimePtsi Ocak 05, 2009 6:20 am

saol
http://www.tokiohotel.de
sergen
mod
mod
sergen

Erkek

MesajKonu: Geri: Aşık Veysel Satriani'nin Albümünde!!   Aşık Veysel Satriani'nin Albümünde!! Icon_minitimePtsi Ocak 05, 2009 6:21 am

saol
DeiDara
Yönetici
Yönetici
DeiDara

Erkek
İş/Hobiler : Metallica,Emma,Harry Potter,Gitarr
Lakap : Joseph,Harry

MesajKonu: Geri: Aşık Veysel Satriani'nin Albümünde!!   Aşık Veysel Satriani'nin Albümünde!! Icon_minitimePtsi Ocak 05, 2009 10:10 am

saol Wink

Aşık Veysel Satriani'nin Albümünde!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-