forum ipar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

forum ipar

eğlence ve bilgi merkezi

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bleach Tanıtım

3 posters
YazarMesaj
Durarara!!
Yönetici
Yönetici
Durarara!!

Erkek

Bleach Tanıtım Empty
MesajKonu: Bleach Tanıtım   Bleach Tanıtım Icon_minitimePtsi Kas. 17, 2008 4:40 am

Konu:
Ruhları görme yeteneğine sahip bir lise öğrencisi olan Kurasaki İchigo, bir gün okula giderken kadın bir Shinigami'yi bir Hollow'u öldürüşünü görür.Aynı günün gecesi aynı kadın shinigami Kuchiki Rukia hissettiği yoğun ruh enerjisi nedeniyle İchigo'nun camından içeri girer.İchigo'nun onu görebildiğini fark edince ona Hollowlardan, Shinigamilerden ve Soul Socaity'den bahseder. Tam o sırada İchigo'nun kız kardeşleri saldırıya uğrar. İchigo Hollowla savaşmak için öne atlar ancak onunla baş edebilecek güce sahip değildir. Bunu gören Rukia ani bir hamleyle Hollowla İchigo'nun arasında girer ve İchigo'yu kurtarır. Ancak o sırada çok derin bir yara almıştır. İchigo'nun ailesini kurtarmak için tek bir şansı kalmıştır: shinigami olmak. İchigo Rukia'nın kılıcını kendine saplar ve gücünü emer. Gücünün yalnızca yarısını vermek isteyen Rukia İchigo'nun gücüne engel olamamış ve bütün gücünü kaybetmiştir. İchigo ailesini kurtarmıştır, ancak Rukia'nın bütün gücünü emdiği için onun görevlerini yapmak zorundadır...

Karakterler:
Kurasaki İchigo:
15 yaşında,turuncu saçlı bir lise öğrencisidir. Hayaletleri görebilme ve onlara dokunabilme yeteneğine sahiptir. Çok agresif bir yapısı vardır, çoğu insan yüzünden korkmaktadır

Kuchiki Rukia:
Bir kadın shinigamidir. Güçleri geri gelene kadar İchigo'ya Shinigamiliği öğretmektedir. Düşünmeden hareket etmez. Arkadaşlarına ve ailesine önem veren duygusal bir yapısı vardır.

Inoue Orihime:
3 yıl önce abisini kaybeden çocuksu bir kişiliği olan bir kızdır. İchigo'nun sınıf arkadaşıdır ve ondan kendisine geçen ruh enerjisi sayesinde bazı güçleri oluşmuştur.

Sado Yasutora:
İchigo'nun en iyi arkadaşlarından biridir. Çok güçlü bir yapısı vardır ama çok nazik ve iyi kalpli bir insandır. Yardım edebileceği herkesi korur, kollar.

Ishida Uryuu:
Bir Quincy'dir.İchigo ile tanışana kadar shinigamilere karşı çok kötü duygular beslemektedir. El işlerine doğuştan bir yeteneği vardır. Çok mantıklı ve zekidir,dünyada kalan son Quincy'dir...

Urahara:
Dünya'daki shinigamilere eşya satan bir çeşit bakkaldır. Eskiden Soul Socaity'de bir takım kaptanıdır. Bir shinigaminin limitini aşmasının yollarını bulmuştur, fakat bu yollar pek de tekin yollar değildir.. İchigo'nun kendini geliştirmesi için ilk dersleri o vermiştir.

Yoruichi:
Urahara'nın en yakın arkadaşıdır. Dünyadayken genellikle kedi formundadır. Fakat gerçek haliyle çok güçlü bir kadın ninjadır. İchigo'ya kendini geliştirmesi ve bankaisini ortaya çıkarabilmesi için ona ikinci seviye dersi vermiştir.

Bleach Sözlük:

Shinigami:
Shinigami, artıları hollowlardan koruyan ve soul soceity'ye gönderen kişilerdir. Normal insanlar onları duyamaz ve göremez. Hollowları kılıçlarıyla keserek ruhlarını temizlerler. Genellikle shinigamiler kötü ve çirkin varlıklar olarak kullanılırdı, ancak bleach bunu değiştirerek çok iyi bir çıkış yaptı.

Hollow (Oyuk):
Hollow, artıların kendi isteğiyle ya da başka bir hollow tarafından yenildiğinde dönüştüğü canavardır. Artılar hollowa dönüştüğünde hollow onun bedenini kontrol eder ve başı boş artıları yer.

Artı:
Artı, insanların öldükten sonra bedenlerinden çıkan ruhlarıdır. Soul Soceity'ye gitmeleri gerekmektedir. Daha sonra tekrar doğacak ve Dünya'ya geri döneceklerdir Smile

Quincy:
Yıllar önce shinigamilerle birlikte hollowlara karşı savaşırlardı ancak onların savaşma anlayışı shinigamilerden farklıydı. Hollowların ruhlarını temizlemek yerine onları yok ederlerdi. Bunun üzerine shinigamiler hepsini yok etti. Bir tanesi hariç...

Gigai:
Urahara'nın icadıdır. Shinigamiler için insan bedeni ile aynı özellikte bir yapma bedendir. Böylece diğer insanlar onları görebilir ve duyabilir.

Mod-Soul:
Soul Society'de Mızrak Baş adında bir plan ortaya atılmıştır.Ölü bir insanın ruhsuz vücuduna, savaş için Anti-Hollow askeri olarak kullanmak amacıyla özel hazırlanmış bir ruh enjekte edilir.amaç ruhu bedene enjekte ederek insan üstü güç edinebilen, savaşa hazır bir asker yetiştirmektir.Aynı zamanda Mızrak Baş reddedildi.Geliştirilmekte olan tüm modifiye ruhların da parçalanması emredildi.

Shikai:
Zanpakutoların gücünün -bankai'den önceki- ilk serbest bırakılma aşamasıdır.

Ban-kai:
Çıkartmak için büyük deneyim ve güç gerekir. her bankaininn bir adı vardır ve shinigamiler onları isimleriyle çağırır.

Soul Soceity:
Artıların öldüklerinde reenkarnasyonlarına kadar yaşadıkları yerdir. Shnigamiler için ayrı bir kalesi vardır ve oraya sadece koruyucuyu yenebilen kişiler ve shinigamiler girebilir.

Baunto:
İnsanların ruhlarını yiyerek beslenen insan görünümlü canllardır.

Captain:
Belli bir shinigami topluluğunun başkanlarıdır.

Vice-Captain:
Captainların yardımcısı olup, onlardan sonra yekili kişilerdir.

İzlemek İçin:
http://animefreak.tv/watch/bleach-english-dubbed-online-free
http://naruto-kun.yetkinforum.org
Discuskny
Yönetici
Yönetici
Discuskny

Erkek
İş/Hobiler : xXx
Lakap : xXx

Bleach Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Bleach Tanıtım   Bleach Tanıtım Icon_minitimePerş. Kas. 20, 2008 6:01 am

saol Wink
fAtMaNuR
Admin yardımcısı
Admin yardımcısı
fAtMaNuR

Kadın
İş/Hobiler : tom hakkında aklınıza gelebilecek her şey
Lakap : jerry,fato

Bleach Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Bleach Tanıtım   Bleach Tanıtım Icon_minitimePaz Kas. 23, 2008 12:50 am

saol
http://www.tokiohotel.de

Bleach Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-